Posted on

Imamo nova državna prvaka 2015 v rokometu na mivki

V Ajdovščini je včeraj, 21.6.2015 potekalo državno tekmovanje v rokometu na mivki za leto 2015, kjer smo dobili prvake tako v moški kot ženski kategoriji.

Pri moških so prvaki postali rokometaši, ki so nastopali pod imenom Sportnaoprema.si,medtem ko so pri dekletih slavile rokometašice RK Mivka.

Fantje so bili najprej v polfinalu boljši od ekipe Oaza caffe bar team nato pa so v finalu še premagali ekipo Ljubljana Warriors,

Moški
1. Sportnaoprema.si
2. Ljubljana Warriors
3. Oaza caffe bar team
4. RK Jeruzalem Ormož

Najboljši igralec: Tilen Kosi (RK Jeruzalem Ormož)
Najboljši vratar: Nik Hvala Stojanović (Ljubljana Warriors)

Dekleta pa so v prvem današnjem dvoboju slavile proti ekipi Sexy babes, nato pa v zadnji tekmi dneva premagale še RK Nazarje.

Ženske
1. RK Mivka
2. RK Nazarje
3. Ekipa da te skipa
4. Sexy babes

Najboljša igralka: Maja Svetik (RK Mivka)
Najboljša vratarka: Lea Elena Vidmar (RK Nazarje)

Na današnji finalni prireditvi je medalje najboljšim podelil generalni sekretar Rokometne zveze Slovenije  – Goran Cvijić. Obenem so bili vsi igralci kandidati za izbor prve reprezentance v rokometu na mivki. Turnir je bil namreč kvalifikacijsko sito, preko katerega je predviden izbor ženske in moške reprezentance, ki bosta od 28. avgusta do 6. septembra zastopali Slovenijo na sredozemskih igrah športov na plaži v Pescari.